Tarihçe

Tarihçe

Üniversitemizin tarihçesini okuduğunuzda daha önceki başarılarımızı ve tarihteki gelişimimizi çok daha iyi anlayabilirsiniz.

İçindekiler

Tarihçe

Tarihler 18 Şubat 1880’i gösteriyordu, dönemin Rus İmparatoru 2. Nicolai dönemiydi. Bir ticaret toplantısında bahsi geçen ve kurulması için fikir sunulan Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi Kiev Teknik Enstitüsü bu tarihten tam 18 yıl sonra kuruldu. Amaç ticaret için gerekli olan teknik güce sahip olmaktı. Bugün yurtdışında sınavsız üniversite eğitimi noktasında sunduğu hizmetleri ile herkesin bakışları üstünde olan bir üniversitedir Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi Kiev Teknik Enstitüsü.

Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi birimlerinden biridir, Kiev Teknik Enstitüsü. 1898 yılında kurulun Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi Ukrayna’nın en büyük teknik üniversitesi olarak bilinmektedir. Önemli başarıları ile dünya akademik personellerinin durmaksızın takip ettikleri bir üniversitedir, Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi. Yenilikçi araştırmaları ve akademik yayınları ile NTUU KPI sıralamasında en önde gelen akademik birimlerden biridir. Dünya üniversiteler sıralamasında kendi alanında ki 10 bölüm ile ilk sıralarda yer almaktadırlar.

40500 öğrenci kapasitesi içerisinde yurt içi ve yurt dışından pek çok öğrenci yer almaktadır Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi içerisinde. Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için en önde gelen uluslar arası düzeyde ki üniversitelerden biri olan Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi kapılarını dünya üzerinden pek çok öğrenciye açmaktadır. Türk öğrencilerinde ilk tercihleri arasında yer alan üniversite yurtdışında sınavsız teknik eğitim noktasında oldukça önemli avantajlar sunmaktadır.

Tarihçe

Bütün dünyanın tanıdığı bilim adamlarından Kiev Teknik Enstitüsü çatısı altında eğitim almak ister misiniz? Dünyaca ünlü isimler Kiev Teknik Enstitüsü akademik personelleri arasında yer almaktadırlar. D. Mendeleyev, I. Sikorski, S. Korolev, E. Paton, I. Bardin, O. Mickulin, L. gibi Luliev, V. Plotnikov, , S. Timoşenko, V. Kirpichev, O. Vinter, B. Vul, A. Lulka teknik eğitim alanında dünyanın önünde şapka çıkardığı bu isimlerden yurtdışında eğitim almak büyük bir ayrıcalık olacaktır.

Bugün Ukrayna’nın en büyük teknik üniversitesi olan Kiev Teknik Enstitüsü uluslar arası anlamda kariyer elde etmiş pek çok mezun vermektedir. Dünya kriterlerine uygun en iyi üniversitelerin sahip olduğu pek çok ödülü Kiev Teknik Enstitüsü raflarına kaldırmıştır. Yurtdışında sınavsız üniversite eğitimi sunarak teknik alanda yetenek sahibi gençlere kapılarını açan üniversite YÖK onaylı diploması ile ülkemiz öğrencilerin ilk sıralarda tercih ettikleri üniversitelerdendir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!