Elektrik Mühendisi

Elektrik Mühendisi olma fırsatı Ukrayna’da sizi bekliyor. Uçuş mesafesi olarak ülkemize olan yakınlığı, misafirperver tutumu ile Ukrayna öğrencilerimizin cazibe merkezi haline geldi. Öğrenciler burada yer alan köklü üniversitelerde diledikleri bölümde eğitim alma şansına sahipler ve YGS-LYS-DGS-ALES gibi sınav şartı olmadan kayıt olabilmektedirler. Ukrayna’da eğitimler Rusça olarak gerçekleşmektedir.

Öğrenciler üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi almakta ve lisans ya da lisans tamamlama eğitimlerine böylece devam edebilmektedirler. Ukrayna Kiev Taras Shevchenko üniversitesinde birçok farklı bölümde eğitim alabilmekte ve eğitimlerine devam edebilmektedirler. Elektrik Mühendisliği ise en çok tercih edilen bölümler arasında yer almaktadır. Birçok sektörde çalışma olanağı olan elektrik mühendisleri arasında yer almak için çaba sarf eden öğrenciler kaliteli eğitimi ile Ukrayna’yı tercih etmektedirler. Ayrıca ekonomik yıllık harç ücretleri de dünyada birçok ülkenin altındadır. Bu da öğrenci velilerinin bütçesini sarsmadan üniversite eğitimi alabilmelerini sağlamaktadır.

Lise mezunları bu üniversiteye ön koşulsuz kayıt yaptırabilmektedir. Eğitim süresi hazırlık ile birlikte 5 yıldır. Hayallerinin peşinden koşmak ve burada üniversite eğitimi almak istiyorsan hemen harekete geç ve kontenjana dahil olarak; geleceğin elektrik mühendisleri arasında ki yerini şimdiden ayırtmış ol. Hayallerin gerçek olacak ve o hep istediğin mesleğe sahip olma fırsatını elde edeceksin. Üniversitede elektrik mühendisliği diplomasına sahip olduğunda onu diğer Avrupa ülkelerinde de kullanabileceksin. Uluslararası akreditasyona sahip Ukrayna üniversiteleri Europass mavi diploma vermektedir. Böylece öğrenciler mezun olduklarında Avrupa’nın diğer ülkelerinde de çalışabilme hakkına sahip olmaktadır. YÖK tarafından tanınan üniversitemizden alınan Elektrik mühendisliği diploması ile Türkiye’de de çalışabilir.

Ukrayna’da Elektrik Mühendisliği Eğitimi Fırsatı

Ülkemizde elektrik mühendislerine sunulan tüm olanaklardan yararlanabilirsiniz. Tüm bunların yanında elektrik teknikerliği bölümü Önlisans diplomasına sahip olan adaylar da üniversitemize başvurabilmekte ve lisans tamamlama fırsatlarından yararlanabilmektedirler. Öğrenciler eğitimlerine kaldıkları yerden yani 3. Sınıftan devam edebilmektedirler. 1 yıl Rusça hazırlık eğitiminden sonra 2 yıl daha eğitim alarak hem ana dili gibi Rusça öğrenmekte hem de elektrik mühendisliği eğitimlerine devam edebilmektedirler. Daha yüksek standartlarda bir yaşam için lisans tamamlayarak mühendis olmak isteyen herkes hemen bize başvurabilir; gelecekte maddi manevi çok daha rahat edebileceği bir konumda olabilir.

Ukrayna yaşam masrafları açısından da ekonomiktir. Öğrenciler ayda 350-400 USD gibi bir rakama geçimlerini sağlayabilmektedirler. Bütçenizi sarsmadan ülkede eğitim alabilir; rahat bir öğrencilik yaşamı sürdürebilirler. Siz de gelin Eurostar Yurtdışı eğitim ile Ukrayna üniversitelerine başvurunuzu gerçekleştirin. Hedefleriniz doğrultusunda Ukrayna öğrencileri arasında ki yerlerinizi alın. Tek yapmanız gereken lise ya da Önlisans diplomanız ile uzmanlarımız aracılığıyla başvurunuzu gerçekleştirmektir. Vakit kaybetmeden kontenjana dahil ol ve hedefe giden yolda Ukrayna üniversitelerinde başarılı bir eğitim hayatına sahip olma fırsatını sen de yakala. Ön koşulsuz kayıtlar için bizlerle iletişime geç; geleceğin enerjisini sen yönet.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!