Pazarlama Bölümü

Pazarlama Bölümü

Bundan yıllar önce pazarlama bölümü hiç bilinmemek de aynı zamanda bu bölümün gereksizliği savunulmaktaydı. Üretilen ürün kendini satar görüşü ile üretim anlayışlı bir yol izleyen iktisatçılar çok yanıldıklarını anladılar ve ürünü satış ve pazarlama teknikleri satar dediler. Pazarlama bölümü nedir? Pazarlama bölümü üretilen ürünlerin veya hizmetin satış teknikleri yoğunlaştırılarak üreticiden tüketiciye ulaşmasını sağlayan bilim dalıdır.

Pazarlama bölümü mezunları için iş imkanları nelerdir? Pazarlama bölümü mezunları firmaların pazarlama ve satış bölümlerinde görev yaparlar. Ayrıca günümüz şartlarında pazarlamanın her şey demek olduğu kabul edilmiş ve pazarlama stratejileri geliştirilerek her strateji için eğitimli eleman ihtiyacı duyulmuştur. Satış ve pazarlama bölümü için iş olanakları hayli yüksektir.

Yurt dışında pazarlama eğitimi almak ülkemizde pazarlama eğitimi almaktan çok daha önemlidir. Bunun en önemli nedeni ise yurt dışında daha gelişmiş olan pazarlama tekniklerinden pratikten ziyade uygulamalı olarak haberdar olmaktır. Pazarlama bölümü için Eurostar sizlere YÖK onaylı diploması ile Ukrayna Devlet Üniversitesi Kiev Teknik Enstitüsünü öneriyor.