Uluslararası Ekonomi Bölümü

Uluslararası Ekonomi Bölümü

 Uluslararası ekonomi globalleşen dünya içinde oldukça önemli bir pozisyondadır. Globalleşen dünya farklı devletlerin ekonomilerini ve ülkeler arası yapılan ticaretleri inceleyen bilim dalıdır. Uluslar arası ekonomi sayesinde ülkelerin ticaret hacimleri, ithalat ve ihracat miktarları incelenmektedir. Bugün dünyanın en geçerli mesleklerinden biri uluslar arası ekonomidir.

Uluslar arası ekonomi eğitimi iktisadın bir dalıdır. İktisat fakültelerinde gösterilen bu bölüm sayesinde ülke ekonomileri incelenmekte ve ülke gelişimleri için önemli adımlar atılmaktadır. Uluslar arası ekonomi bölümü mezunları kamu ve özel sektörde maliye ve finans alanlarında iş imkanı bulmaktadırlar. Uluslar arası ekonomi mezunları için muhasebe gibi departmanlar da iyi birer iş alanıdır.

Yurtdışında üniversite eğitimi için uluslar arası ekonomi oldukça ideal bir tercihtir. YÖK onaylı üniversite diploması sayesinde Ukrayna Devlet Üniversitesi Kiev Teknik Enstitüsü mezunu olup ülkemizde uluslararası ekonomi iş alanlarında görev yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Eurostar başvurulularını kaçırmamak.