Mekanik Mühendisliği Bölümü

Mekanik Mühendisliği Bölümü

Matematik bölümü sayısal işlemlerin yapılmasını inceleyen bir bilim dalıdır. Aslında bütün bilim dallarının anahtarı olarak matematik bölümü gösterilmektedir. İyi bir matematik eğitimi birçok bilim dalında başarıyı getirecektir denilmektedir. Tek değişmeyen ve evrensel olduğu kabul edilen bu bilim dalı lisans eğitimi olarak üniversitelerde okutulmaktadır.

Matematik bölümü mezunları ne iş yaparlar? Matematik bölümü mezunları eğitim sektörü başta olmak üzere pek çok sektörde çalışırlar. Matematik bölümü mezunları bazıları akademisyen olarak iş yaşamına devam etmeyi bazıları ise eğitimci olarak devam etmeyi tercih etmektedirler. Matematik bölümü mezunları için ülkemizde ki en iyi iş alanı eğitimdir.

Yurtdışında sınavsız üniversite eğitimi sayesinde birçok öğrencimiz Ukrayna Devlet Üniversitesi içinde kendine yaşam alanı bulmuştur. Yurtdışında sınavsız üniversite eğitimi ile sizlerde bu avantajdan faydalanabilirsiniz. Kiev Teknik Enstitüsü mekanik mühendisliği bölümü ile yurtdışında YÖK onaylı mühendislik eğitimi alabilirsiniz. Başvurularınızı Eurostar merkez ofisine yaparak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.