Isı ve Enerji Mühendisliği Bölümü

Isı ve Enerji Mühendisliği Bölümü

 Gerek sanayileşmen ilerlemesi gerek insan yaşamının artık lüks ihtiyaçlara duyduğu ihtiyacın artması ile tüm dünya genelinde enerjiyi doğru kullanmak üzerine gelişmeler yaşanmaktadır. Gerek yer üstü gerek yer altı enerji kaynaklarının doğru kullanımı için günümüzün en geçerli olan meslek dalarlından biri ısı ve enerji mühendisliğidir. Isı ve enerji mühendisliği bölümü mezunları ısı yakıt veya yaşam ihtiyacı için gerekli olan enerjiyi doğru kaynaklar ile en az tüketerek biçimlendirmeyi hedeflemiş olan bir mühendislik dalıdır.

Isı ve enerji mühendisliği mezunları nerede iş yapar? Bütün sanayi sektörleri içinde kendilerine iş imkanı bulurlar. Ayrıca bu mühendislik dalı mezunları için ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Zira enerji kullanımında yaşadığımız dengesizlik yüzünden ısı ve enerji kaynakları bittikçe ısı ve enerji mühendisliği iş imkanları genişlemektedir.

Yurtdışında sınavsız üniversite eğitimi için tercihleriniz arasında ısı ve enerji mühendisliği yer alıyor ise o zaman doğru yol Ukrayna Devlet Üniversitesi Kiev Teknik Enstitüsünü işaret ediyor. Isı ve enerji mühendisliği bölümünden mezun olmak için YÖK onaylı bir diplomaya sahip olarak Eurostar öğrencileri arasında yer alabilirsiniz. Biran önce bu fırsatları değerlendirmek için bizlere ulaşın.