Enstrüman ve Çalgı Tasarım Mühendisliği Bölümü

Enstrüman ve Çalgı Tasarım Mühendisliği Bölümü

Çalgı aletleri ve enstrüman mühendisliği müzik aletlerinin tasarımı, yapımını inceleyen bilim dalıdır. Çalgı aletleri ve enstrüman mühendisliği az bilinen az son yıllarda popüleritesi giderek artan bir mühendislik dalıdır. Çalgı aletleri ve enstrüman mühendisliği ile gelişmiş müzik aletleri yapılarak müzik sektörünün hizmetine sunulmaktadır.

Çalgı aletleri ve enstrüman mühendisliği tam bir teknik bilgi gerektirir. Bu nedenle her geçen gün nitelikli elemanlar mezun edilip ve bu nitelikli elemanları bu alanda üretim yapan firmalarda iş imkanı sağlamaktadır. Çalgı aletleri ve enstrüman mühendisliği bölümü mezunları için müzik sektörü önemli bir iş kapısı bu sektör çalışanları içinde kalifiye eleman önemli bir ihtiyaçtır.

Hayalinizde farklı bir meslek icra etmek ve sıradan meslekler ile zaman geçirmek istemeyenler için çalgı aletleri ve enstrüman mühendisliği son derece ideal bir bölümdür. Çalgı tasarımı mühendisliği ve enstrüman mühendisliği yurtdışında sınavsız üniversite eğitimi ile Ukrayna Devlet Üniversitesi Kiev Teknik Enstitüsü  tarafından farklılık arayışı içinde olan öğrenci adaylarına sunulmaktadır. Gerekli bilgiler için Eurostar’a başvurun.