Kimya Mühendisliği

Kimya Mühendisliği Doğu Avrupa Coğrafyası’nın en önemli teknik üniversitelerinden biri Kiev Teknik Üniversitesi’dir. Parmakla gösterilen bu üniversite, Ukrayna’nın en büyük teknik üniversitesidir aynı zamanda. Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de bulunan üniversite, kampus alanı ve eğitim özellikleri bakımından son derece donanımlıdır. Birçok mühendislik bölümü üniversite bünyesinde eğitim vermektedir. Kimya mühendisliği bölümü bunlardan biridir.

Kiev Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü:

Kiev Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü, gönlünde kimya mühendisliği okumak isteyen gençler için ideal bir bölümdür. Kimya mühendisliği, üniversitenin 20 fakültesinden biridir. Çok da başarılı, bugüne kadar seçkin mezunlar vermiş bir bölümdür. Üniversite Bologna kriterlerine uygun olarak eğitim sistemine sahiptir. Avrupa Üniversiteler Birliği üniversitelerinden biridir. Mezunlar ise mavi diploma ile okullarından ayrılmaktadır. Mavi diploma Europass olarak tanımlanır ve tüm AB ülkelerinde mezunların çalışma olanakları bulunmaktadır. Bir kimya mühendisliği mezunu, çiçeği burnunda kimya mühendisi olarak, uluslararası anlamda geçerli olan diplomanızla birçok ülkede kariyer yapabilirsiniz. Diplomalar ülkemizde de tanınmaktadır.

Kiev Teknik Üniversitesi, hem kimya mühendisliği hem de diğer fakülteleri açısında, öğrencilerimizi sınavsız olarak kabul etmektedir. Bu son derece önemli bir fırsattır değerli öğrencilerimiz. Mutlaka size bu fırsatı sağlayan, üniversite ve Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı işbirliğimizi değerlendirin. Diplomanızla, sadece bazı resmi belgeleri hazır ederek, gerçekten çok seçkin bir üniversitede eğitim alacaksınız. Öğrenci danışmanlarımızdan kayıt ve kontenjanlar hakkında bilgi almayı ihmal etmeyin.

Kiev Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü dört yıl sürmektedir. Lisans tamamlama imkanı da Türk öğrencilere sunulmaktadır. Bu çok ama çok önemli bir fırsattır. İki senelik ön lisans eğitimi alanlar ya da ülkemizde meslek liselerimizden mezun olanlar, başvuru yaparak, kalan iki senelerini tamamlayabilirler. Bu sayede, kimya mühendisliği bölümünde, üçüncü sınıftan başlayarak lisans diplomalarını alabilirler. Diplomaların ülkemizde de tanınmakta olduğunu belirtelim. Lisans tamamlama eğitimi almak isteyenler ilk iki sene okumak durumunda değildir.

Kimya mühendisliği bölümünde dersler Rusça olarak verilmektedir. Üniversite bünyesine bazı istisnalar olsa da, genel olarak eğitim dilinin Rusça olduğunu belirtelim. Yabancı öğrenciler hazırlık fakültesinde bir sene Rusça dil eğitimi almaktadır. Bundan sonra, başarılı olan öğrenciler lisans derslerine birinci sınıftan, lisans tamamlama eğitimi alanlar ise 3. Sınıftan devam etmektedirler.

Üniversite, hem köklü, hem de kapsamlıdır. Yukarıda belirttiğimiz gibi, birçok fakülte ile eğitim verilmektedir. Oldukça geniş bir kampus alanı bulunmaktadır. Fakülte binaları, eğitim kompleksleri, kütüphaneler, bilgisayar ve internet donanımlı etüt alanları, yurtlar, spor salonları, öğrenci kulüpleri için binalar, yemekhane, restoran ve kafeteryalar ve öğrenciler için gerekli olan sayısız yapı kampus alanında bulunmaktadır. Uluslararası anlamda, ilişkilere son derece açık olan üniversitenin, öğrenci değişim programları ve birçok çalışmaya imza attığını belirtelim. Öğrencilerin eğitim yıllarında aktif olmalarına son derece önem verilmektedir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!