Otomasyon ve Bilgisayar Entegre Teknolojiler Bölümü

Otomasyon ve Bilgisayar Entegre Teknolojiler Bölümü

  Otomasyon ve bilgisayar entegre teknolojiler bölümü hakkında bilinmeyenler ile başlamak istiyoruz bölümümüzün tanıtımına. Otomasyon ve bilgisayar entegre teknolojiler bölümü nedir? Otomasyon ve bilgisayar entegre teknolojiler bölümü ne iş yapar? Öncelikli olarak otomasyon nedir bunun üzerinden başlamak istiyoruz. Otomasyon bir iş yerinde daha çok verim elde edebilmek için makineleşme yönünün artışıdır. Kısacası otomasyon bir diğer tabiri ile işyerinde gerekli olan makineleşmenin artışıdır.

İşyeri için makineleşme artışını sağlayan otomasyon ve bilgisayar entegre teknolojiler bölümü mezunlarının iş imkanları nelerdir? Günümüz için makineleşmenin gereği ve ne derece ilerlediği düşünülürse eğer inşaat sektöründen tarım sektörüne varana kadar kendilerine bütün sektörlerde iş imkanı bulabilirler.

Otomasyon ve bilgisayar entegre teknolojiler bölümü, yurtdışında sınavsız üniversite eğitimi sayesinde Ukrayna Devlet Üniversitesi Kiev Teknik Enstitüsü ile eğitim hayatına ve öğrencilere adeta sunuluyor. Otomasyon ve bilgisayar entegre teknolojiler bölümü makineleşmeyi bilgisayar entegre bir sistemle birleştiriyor ve YÖK onaylı üniversite diploması ile yurtdışında sınavsız üniversite eğitimi avantajını sunuyor