Optik Mühendisliği Bölümü

Optik Mühendisliği Bölümü

   Optik mühendisliği nedir? Görüntülerin mercekler yardımı ile yakınlaştırılmasını uzaklaştırılmasını sağlayan bilim dalıdır optik. Optik mühendisliği ise bu görüntü düzeneklerini tasarlayan nitelikli elemanların mezun edildiği ana bilim dalıdır. Görüntüler çeşitli sistemler ve düzenekler tasarlanarak istenilen ebata getirilir. Oldukça ihtiyaç duyulan bu bölüm ne yazık ki ülkemizde çok tanınmamaktadır.

Optik mühendisliği iş alanları son derece geniştir. Zira optik mühendisliği fotoğrafçılıktan tutunda silah yapımına, kamera yapımına varana kadar oldukça değişik alanlarda istihdam sahibidir. Optik mühendisleri askeri alanlarda da oldukça aranan elemanlardır. Ülkemizde son derece aranan fakat oldukça az bilinen bir meslektir optik mühendisliği.

Yurtdışında sınavsız mühendislik eğitimi almak isteyen bütün öğrenciler Eurostar ile tanışmalı. Ukrayna Devlet Üniversitesi Kiev Teknik Enstitüsü eğitim alanları içinde yer alan optik mühendisliği sınavsız üniversite olanakları ile sahip olacağınız bir bölüm. Ayrıca optik mühendisliği eğitimi YÖK onaylı bir diploma ile ülkemizde de icra edebileceğiniz bir mesleğe dönüşüyor.